Darzelio Kambarys
Maitinimas

Kokybiškas maistas – tai ne vien įspūdinga jo maistingumo lentelė ar nepriekaištingai atrinkta produktų sudėtis. Iš tiesų maistas gali kur kas daugiau. Jis kuria nuotaiką, gydo, keičia charakterį ir net likimą. Būtent todėl Vedų kultūroje maistui skiriamas didžiulis dėmesys.

Darželio maistui naudojame tik nesmurtinius produktus: daržoves, vaisius, grūdus, ankštines kultūras, pieną ir jo gaminius. Iš šių produktų pagamintą maistą visų pirma aukojame Dievui – taip jis tampa prasadu (skr. k. „malone“). Valgydami palaimintą, sveiką ir be galo skanų maistą vaikai gauna didžiausią malonę, kuri taurina žmogų ir atskleidžia geriausias jo savybes.

Maistui gaminti naudojame sezoninius vaisius ir daržoves, atsižvelgiame į ajurvedos patarimus mitybai pagal metų laiką. Racione vartojamas pienas užsakomas tik iš atsakingų ūkių, kuriuose karvutės laikomos su pagarba ir nėra išnaudojamos.

Darželio vaikai valgo pusryčius, pietus, vakarienę, po rytinių užsiėmimų vyksta užkandžių dalijimosi metas, o vaikams pageidaujant bet kuriuo metu patiekiami sveiki užkandžiai. Darželio vegetarinis meniu yra suderintas su Vilniaus Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba.
Mieli tėveliai, jei ir jūs norite paragauti darželio gaminamo maisto, užsisakykite jo išsinešti iš anksto. „Dvarakos“ bendruomenė taip pat gamina maistą ir saldumynus šventėms, tad maloniai kviečiame kreiptis.

Atsisiųsti valgiaraščius

Ajurvedinė mityba vediniame vaikų darželyje „DVARAKA“