Ką turi žinoti tėvai turėdami vaikų?

Gegužės 1 diena

Trečiadienis

Šiandien Jūsų paskaitymui ir pamąstymui – ką turi žinoti tėvai dėl savo vaikų.

Auginti vaiką nėra paprasta, net jei tai būna antras ar trečias vaikas, todėl tėvams norint džiaugtis, kai vaikas auga ir kad jam sektųsi užaugus, labai svarbu suprasti, kaip vystosi vaiko psichologija.

1. Tėvai turi suprasti, kad vaikas pagal savo ypatybes, pagal savo charakterį visiškai skirsis nuo suaugusiųjų.

Pats terminas „Vaikas“ reiškia, kad tai nesusiformavusi asmenybė ir ji yra savo vystymosi stadijoje, pagal savo amžių, temperamentą, gyvenimo sąlygas ir kitus psichologinius bei socialinius aspektus.

Todėl tėvai turi būti kantrūs ir supratingi, kai vaikas elgiasi ne taip, kaip jie tikisi ar svajoja.

1. Tėvai turi žinoti, kad vaikams reikia meilės ir dėmesio.

Jiems reikia, kad tėvai juos suprastų ir palaikytų.

Jei vaikas jaučiasi mylimas ir vertinamas savo tėvų, jis labiau pasitikės savimi ir galės geriau vystytis.

1. Tėvai turi žinoti, kad vaikai labai jautriai reaguoja į savo aplinką.

Jie nuolat mokosi ir įgyja naujų žinių bei įgūdžių.

Todėl svarbu namuose sukurti pozityvią atmosferą ir su vaikais bendrauti pagarbiai bei maloniai.

1. Tėvai turi žinoti, kad jie yra savo vaikams pats didžiausias pavyzdys.

Tėvų elgesys ir požiūris į gyvenimą turės įtakos vaiko vystymuisi.

Todėl tėvai turi labai stengtis būti jam geru pavyzdžiu ir išmokyti vaiką gyventi santarvėje ir džiaugsme.

1. Tėvai turi žinoti, kad vaiko auginimas yra nuolatinis procesas, reikalaujantis kantrybės, meilės ir dėmesio.

Vaikams reikia tėvų supratimo ir paramos, kad jie taptų laimingais ir savimi pasitikinčiais žmonėmis.

Mūsų vaikai – tai mūsų karminis atlyginimas už praeitus gyvenimus.

Todėl savo vaikus reikia priimti tokius, kokie jie yra, nes jie mūsų šios būties dalis.

Nepriimdami vaiko, koks jis bebūtų, mes nepriimame savęs ir negalime „pataisyti“ savo likimo.

Vaikai mus moko besąlygiškos tarnystės jų atžvilgiu ir tai yra arti tų santykių, kokie turėtų būti su Pačiu Dievu ir su mūsų visa aplinką ir šiuo gyvenimu.

Vaikai atidaro mūsų širdį ir parodo kiek joje dar yra nerimo, baimių, pykčio, skubėjimo, nedėmesingumo, abejingumo, nedėkingumo, nepastovumo, nenuolankumo ir nesupratingumo.

Vaikai iš tikro tėvams yra palaima, nes tėvai per vaikus savo širdyje gali auginti meilę, kantrybę ir gerumą.